יקבי רמת הגולן משיקים ירדן קצרין 2007

מפסגת יינות היקב המיוצרים אך ורק בשנות בציר יוצאות דופן

יקבי רמת הגולן משיקים בימים אלה את ירדן קצרין 2007, ומזמינים את אוהבי היין למסע מיוחד ומרתק, המגלם בתוכו את הביטוי המובהק ביותר לפילוסופית היצירה ולחזון של יקבי רמת הגולן.

ירדן קצרין מבציר 2007 מתווסף לרשימה המובחרת של יינות ירדן קצרין המיוצרים אך ורק בשנות בציר יוצאות דופן במיוחד. שנת 2007 הוכתרה זה מכבר, כאחת השנים הטובות ביותר של יקבי רמת הגולן, ובשל עובדה זו נמצאה מתאימה במיוחד ליצירת יין ירדן קצרין.

ירדן קצרין 2007 הוא השביעי בשושלת זו. קדמו לו היינות מבצירים: 1990, 1993, 1996, 2000 , 2003 ו- 2004, אשר זכו לשבחים רבים, בארץ ובעולם.

שילוב ייחודי של גורמים מאפשר את איכות ירדן קצרין, היהלום שבסדרת ירדן: אדמת הגולן; מבנה הרמה; האקלים. אנשי היקב עושים ימים כלילות בחקר הטרואר על מנת לממש את מירב הפוטנציאל הגלום בו לכדי יצירת פאר כמו ירדן קצרין.

לדברי ענת לוי, מנכ"לית יקבי רמת הגולן: "שנים של לימוד ומחקר, אהבה גדולה וכישרון יוצא דופן, השתלבו כולם ביצירתו של ירדן קצרין 2007, יצירה המשותפת לצוות רב משתתפים, מהכורמים, אנשי הייצור והייננים בניצוחו של ויקטור שונפלד. היין המיוחד לוכד בתוכו סגנון מוקפד השומר על ההיסטוריה והזהות של המותג, יחד עם השאיפה ליצור ולמצוא מחדש את הפסגה הבאה, כל הזמן".

על היין
ירדן קצרין מבציר 2007 הינו יין מורכב, המפגין אופי פירותי מענג של אוכמניות בשלות, דובדבנים, שזיפים ודומדמניות עם שכבות של שוקולד, תבלין וניחוח פרחוני עדין. רמזים של עשבי תיבול טריים ועץ אלון מוסיפים אף הם למורכבותו. ירדן קצרין 2007 מצטיין בגוף מלא ועשיר וסיומת ארוכה ומענגת.

היין מורכב מ-91% ענבי קברנה סוביניון ו-9% ענבי מרלו. הענבים מגיעים מכרמים ממרכז וצפון רמת הגולן ומכרם אחד מצוין בגליל העליון ביניהם יונתן, אודם, אל רום ורמות נפתלי.

היינות מהחלקות השונות יושנו בנפרד בחביות עץ אלון צרפתי חדשות במשך 18 חודשים; לאחר המיזוג, הוחזר היין לאותן החביות לשישה חודשים נוספים, כך שזמן היישון הכולל בחביות הגיע ל24 חודשים. היין בוקבק ללא סינון בינואר 2010.

"הפיתוי לפתוח בקבוק של ירדן קצרין בעת שחרורו הוא גדול" אומר ויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן, "אולם היין ימשיך להשתפר ולהשתבח בשנים הבאות, ובתנאים נאותים יישמר במצב מצוין עד 15 ואפילו 20 שנה משנת הבציר".

ירדן קצרין 2007 יתאים לאירוע חגיגי במיוחד, לצד מנות אלגנטיות ועשירות טעם כמו נתח פריים ריב צלוי, טלה בגריל או בשר צבי.

ירדן קצרין 2007 יוצא במהדורה מוגבלת של כ-10,000 בקבוקים בלבד, חלקה מיועד לייצוא. היין ישווק בחנויות היין המובחרות ובחנות היקב בקצרין שברמת הגולן ויככב בתפריטי יין של מספר מסעדות יוקרה. מחירו המומלץ לצרכן כ–380 ₪.

על ייחודיות שנת בציר 2007
החורף היבש לפני עונת הבציר של 2007 הביא עימו רק 81% מכמות המשקעים הממוצעת. חודשי מרץ ואפריל היו קרים ולאחריהם מזג האוויר התאפיין בחמימות יחסית אשר נמשכה עד לסוף יולי. אוגוסט וספטמבר, בדרך כלל חודשים עם מזג אוויר יציב, לא אכזבו אותנו והטמפרטורה הייתה ממוצעת לעונה וללא גשם – גן עדן למגדלי יין. חודש אוקטובר החם האיץ את ההבשלה והביא לבציר קצר יחסית של 13 שבועות. יבולים נמוכים (8% פחות מהמצופה) תרמו לבציר מצוין באיכותו.

על איזור הגידול
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ – 400 מטר ועד 1200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.


 

חדשות