היטל צילו של ענק

יקבי ברקן משיקים סופרייר, קברנה סוביניון 2007

מאת : דני רובין

לא בכל יום, מוציא יקב יין אותו יש המכנים "פרימיום" או "גרנד רזרב" או "יין דגל" או אפילו ובזהירות המתבקשת "יין גדול". התמחות בזן ענבי הקברנה סוביניון נמצאת בלב העשייה של יקבי ברקן. וקברנה סוביניון מסדרת העילית Superieur הוא היהלום שבכתר עשייה זו. עשיית קברנה סוביניון סופרייר, שואבת את השראתה מתפיסת עולם של יינות בורדו הקלאסית שלשיטתה מתמזגים לידי ממסך תכונותיהם הטובות של מספר טרוארים לידי יצירה חדשה השאיפה שעמדה בפני עירית שנק בוקסר, אד זלצברג ויותם שרון 3 היננים של היקב הייתה ליצור יין העשוי על טהרת 100% ענבי קברנה סוביניון, ההרמוניים והאלגנטיים ביותר שיכולים היו להתקבל ממיטב הכרמים ב"דישון", ב"עלמה" (שתי חלקות), וב"דובב", של יקבי ברקן בגליל העליון. היין הסופי מורכב מחביות שנבחרו בקפידה כחלק ממלאכת ממסך מדוקדקת ומוקפדת אשר איפשרה להפיק את היין המיוחד שלפנינו הנהנה מרמת מורכבות יוצאת דופן.

זהו יין מרשים, עשיר, מורכב, ואיכותי עם בקבוק מצודד ומהודר יין שתוכלו להתכבד בלהעלותו על שולחן החג, להעניק אותו כמתנה סופר נחשבת לאדם קרוב ויקר, או סתם להתענג בו עם כל מי שידע להעריך יין ברמתו. צבעו ארגמן כהה ועמוק. בתחילה ובהרחה ראשונה האף תר אחר הבשומת שהיא במעט סגורה ועצורה אך בהמשך וככל שהיין שוהה בכוס או נפתח עם ערסול קל של גביע היין הוא מתחיל להיפתח ולחשוף את צפונותיו והוא מביא עמו בהמשך בשומות מתקתקות של פרי יער שחור עם טונים נמוכים במעט של פרי יער אדום. היין מבטא עצמו בדרמטיות עם כניסה מלאה, עשירה, שופעת, עסיסית ומפוארת, של פה פירותי רחב ועשיר, שמכסה את כל חלל החך בפרי שחור עשיר עטוף במוקה קטיפתית ואספרסו חזק, ליקריץ, וניל ותבלין אקזוטי ריחני.
היין מרוכז וצפוף עם טאנינים שופעים ומלאים. בהמשך גם התרוממות ירקרקה עדינה וחיננית, עם נגיעה של מנטה מצד אחד ומאידך גוונים של עץ ארז של קופסת סיגרים, טבק משובח. על החיך, זהו יין עשיר ורחב, בעל שפע פרי, אולם בה בעת הרושם העיקרי שהוא מותיר הינו של אלגנטיות ומורכבות אם כי לפרי בפה, התחושה במעט, פחות מתקתקה משהאף מרמז, והוא מעוטר בבני טעם של שוקולד מריר, קפה וטבק. ליין מבנה מוצק, מעורר תאבון, תחושת הפה, רכה ומלאה. החמיצות מאוזנת להפליא עם האלמנטים המתקתקים בטעם ומעניקה מסגרת מדויקת לתחושת החיך. הסיומת ארוכה ומהדהדת, ובה משתלבים טעמי הפרי השחור עם תבלינים מתוקים ורמז לשוקולד מריר ועוגת פירות יבשים ותבלינים. ליישונו של יין זה השתמשו בעיקר בחביות חדשות (7% חביות משימוש שני), מהן 84% מעץ אלון צרפתי ויתרתן מעץ אלון אמריקאי. היינות שהו בחביות במשך 21 חודשים. בעשיית יין מודרנית זו נחשבת לתקופה מעט ארוכה. עם זאת ליין ריכוז ועוצמות במידה שמאפשרת לו לשמור על איזון ולהשביח במהלך היישון. אלכוהול: 14.5%. היין מולא בבקבוקים ב-25 למרץ 2010. יין זה יוצר במהדורה מוגבלת בת 13,497 בקבוקים ממוספרים. כמו כן מולאו גם 600 בקבוקי מגנום. לאור ההשראה הצרפתית בעשיית יין זה, עוד בטרם מושק היין לקהל הרחב התבשרו אנשי היקב בגאווה רבה על זכיית הקברנה סוביניון סופרייר מבציר 2007, במדליית זהב בתחרות היוקרתית Vinalies Internationales של איגוד הייננים הצרפתי. מחירו 225 ₪ שהם התגלמות התמורה לדעתי, לפאר שבבקבוק ובגביע היין.


 

חדשות