יקב עגור הרי יהודה משיק שני יינות חדשים
מאת : דני רוביןיקב עגור והיינן שוקי ישוב, השיקו שני יינות חדשים המצטרפים אחר כבוד לפורטפוליו היינות של היקב. היקב מייצר יין לבן, יין רוזה ושני יינות אדומים. הענבים ליינות מגיעים מלא פחות מאשר 16 חלקות שונות המגדלות 8 זני ענבים שונים. שוקי ישוב מעיד על עצמו כ- "בעל מלאכה טוטאלי שחיי היום יום שלו מוקדשים כולם ליצירת אינסוף חיבורים בין המחשבה, הרגש, התרבות לבין פרי האדמה-היין". בשנה הקרובה היקב מתעתד לרכוש עוד ציוד ממוכן בכדי להגדיל את היקפי הייצור תוך כדי 3-4 שנים הקרובות עד כדי הכפלת הכמות העכשווית. הרעיון הוא להגיע ליקב שעומד על רגליו מבחינה כלכלית מוכר את כל תוצרתו וגדל בזכות הביקוש ההולך וגובר ליין שלו.רוסה 2010 צבעו אדום ורוד בהיר צלול מאוד עם גוונים סגלגלים עדינים. הענבים ליין הם ממסך של 60%
קברנה פרנק ו- 40% קברנה סוביניון. זהו יין לקיץ עם בשומת עשירה ומתקתקה משהו של ריחות מתובלים, פרחוניות, פירותיות, מינראליות, של פרי אדום המשקף פטל ותות עם חמיצות מאוזנת מרעננת ותומכת נגיעות של פרי הדר טרי ותפוח העוטפים בצורה נעימה את החך המקבל ויטאליות וחיות. מדובר למעשה ביין רוזה הדורש מהיינן עבודה מוקפדת ועתירת מאמץ. גוף היין מלא, סמיך ועשיר וטעמיו מורכבים. הסיומת ארוכה ופירותית. בשיא התסיסה הוכנסו המיצים המרכיבים את הממסך לחביות ישנות מה שהוסיף נדבך נוסף של עניין. האלכוהול 13.5%.ראוי לשתות את היין כשהוא מצונן היטב. את יין הרוסה מגדיר היינן שוקי ישוב כבבת עינו על שום הכמות הנמוכה יחסית המיוצרת ממנו כ- 3,000 בקבוקים.היין תלוי מאוד במיצוי של הקברנה סוביניון הרעיון שעומד מאחורי השיטה הוא מיצוי פוליפנולים רכים ולא טאנינים קשים.שוקי מעיד על היין הזה ככזה שעליו מושקעת הכי הרבה עבודה מכל יינות היקב. ומאידך הוא הכי מאתגר ומהנה לעבוד עמו. בסופו של דבר שוקי גאה ברף האיכות והייחוד של היין ורואה אותו כיין שבאופיו הכי מתאים לאקלים ולמזג הים תיכוני וחבל שאינו נצרך ומבוקש ברמה מספקת בארץ.שוקי מעיד על היין כבעל פוטנציאל התיישנות מאוד מעניין שעשוי להפתיע רבים.

קסם 2009 גם כאן כמו ביתר יינות היקב מדובר על ממסך של יינות המורכב מ-50% ענבי קברנה סוביניון, 20% מרלו, 10% פטיו ורדו, ו-20% קברנה פרנק משחק הזנים העשיר את היין ותרם למורכבותו הענבים מגיעים מכרם מטע שבהרי יהודה מחלקות שזכו לשמות "מדרגות האוכף" ו- "הוואדי". צבעו ארגמני בורדו סגול עם שוליים מבריקים. זהו יין מאוזן ועגול ומאוד ים-תיכוני. גוף היין בינוני עד מלא. מהיין עולות בשומות של עשבי תיבול עם פרחוניות מתקתקה, טעמי פרי אדום חמצמץ מאוזן וגם מתובלן מורגשים על הלשון. היין התיישן 12 חודשים בחביות ישנות והאלכוהול עומד על 14.5%. הסיומת ארוכה ומתמשכת.


יקב עגור
מושב עגור, משק 17
עמק האלה, ישראל
טלפון: 02-9995423
0544761194
http://www.agurwines.com/TheWinery/About.aspx

[email protected]


 

חדשות