חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקב טפרברג ממליץ על "אסנס" רוזה 2020, ו"אינספייר" דבוקי גוורצטרמינר ופרנץ קולומבר 2020, לכבוד ט"ו באב חג האהבה העברי

ט"ו באב, הוא יום אהבה עברי, חג מקראי, שבו גברים רווקים נהגו ללבוש בגדים מהודרים, לצאת אל הכרמים בזמן ירח מלא למצוא את בת / בן הזוג הנכון. זהו גם זמן נפלא לרומנטיקה, להידוק וחיזוק הזוגיות ולהעצמת האהבה. זה גם הזמן לרווקים ולרווקות שבינינו לחפש בת / בן זוג, לצאת למפגש רומנטי וכמובן גם להעניק מתנות. ? יום האהבה ט"ו באב, חל תמיד במועד התאריך העברי ט"ו באב. והשנה, ט"ו באב 2021 חל ביום שבת בתאריך 24.07.2021. אבל חג האהבה נכנס כמובן לפני יום זה, בשישי בערב ותסכימו עמי שזה אחלה סופ"ש לאהבה. יקב טפרברג ממליץ על אסנס רוזה 2020, ו"אינספייר" דבוקי גוורצטרמינר ופרנץ קולומבר 2020, לכבוד ט"ו באב חג האהבה העברי.

יקב טפרברג אסנס רוזה 2020

רשמי טעימה שלי: יבש בחיך עם כניסה "מתוקה" / "טארט", עם ניואנסים של גרידת לימון הן הן מלפנים וגם בהמשך. בחך, יש עושר נחמד ליין המגיע מפרי הגראנאש הבשל בהרמוניה, עם פרי הברברה וחומציותו הנוכחת בפאלט באופן מאוזן. טעמים בעלי רמזים של גרגרי יער אדומים "טארטיים" מציפים אל תוך החך ואז, תיבול קל ועמה, המינרליות ההדרית הנפלאה, משתרכת זמן רב על הסיום ועד ללגימה הבאה.

שם הסדרה: אסנס

הרכב זני: 55% גראנש & 40% ברברה & 5% מורוודרה

מקור הענבים: חלקות מובחרות בעמק אילון אשר עברו מספר דילולי אשכולות על מנת למקסם את האיכויות של כל זן.

בציר: מכני בשעות הלילה וידני בשעות הבוקר

נתוני בציר ממוצעים: בריקס: 20.8 חומצה [ג/ל]: 6.1 pH: 3.3

תהליך ייצור היין: ענבי הגראנש נואר, הברברה והמורוודרה נבצרו במועדים שונים עם הגעת כל זן להבשלה האופטימלית ליין הרוזה. בציר הענבים לכל זן נעשה בשעות קרירות כדי לא לחשוף את הענבים הנבצרים לטמפרטורות גבוהות. עם הגעת הענבים ליקב בוצעה הפרדה בין הענבים לבין השידראות והענבים נכנסו לריסוק עדין.
הענבים המרוסקים עברו קירור במחליף החום ל-12 מעלות, בדרכם לפרס הפניאומאטי האינרטי – המגובה בחנקן, על מנת למנוע לחלוטין חימצון של טעמים וארומות המצויים בענבים.
הענבים שהו בפרס הפנאומטי האינרטי זמן קצר על מנת למצות ארומה וצבע עדין מהזגים.
עם סיום ההשריה באווירת החנקן, הענבים נסחטו בלחץ נמוך ביותר, בסחיטה עדינה ואיטית וללא חשיפה לחמצן על מנת לקבל תירוש ענבים עשיר בגוון אדמדם.
המיץ שנסחט הועבר למיכל נירוסטה בו בוצעה הפרדה בין המשקעים למיץ באמצעות טכנולוגיה הקרויה הרחפה – FLOTATION. בטכניקה זו מרחיפים את המשקעים לחלקו העליון של המיכל באמצעות פעפוע של גז חנקן המאפשר להעביר את המיץ הנקי – המצוי מתחת למשקעים למיכל התסיסה.
התסיסה האלכוהולית של המיץ הנקי ערכה כ- 26 ימים בטמפרטורה של 13 מעלות. תסיסה בטמפרטורה זו נבחרה בכדי לייצר יין עדין ולשמר את ארומות הענבים.
היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית כדי לשמור על רעננותו ופריכותו. לאחר ייצובו של היין פאנל הטועמים של היקב בנה את היחס הסופי של הזנים המרכיבים את היין.

תיאור היין על פי היקב: היין מתאפיין בצבע בהיר מאוד, האף בעל נגיעות של חוף ים ופרי אגס. בפה היין בעל חמיצות מאוזנת, גוף תומך, פריך ורענן ובעל רכות נעימה.

אנליזת היין:

סוכר: יבש

אלכוהול: 11.7%

pH: 3.35

חומציות: [ג/ל]: 6.5

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק

טמפרטורת הגשה צוננת ומומלצת: 6° – 4°C

כשרות: יינות יקב טפרברג כשרים לפסח למהדרין מן המהדרין בהשגחת בד”ץ העדה החרדית, ללא חשש ערלה טבל ושביעית

מחיר מומלץ לצרכן: 75.00 ₪.

יקב טפרברג אינספייר דבוקי, גוורצטרמינר ופרנץ' קולומבר 2020

רשמי טעימה שלי: מבושם על האף, עם תווים של מנגו, תאנה טרייה, וגבעול ג'ינג'ר. החך, עסיסי עם מתיקות טבעית בינונית. זהו בלנד לבן ייחודי, מסקרן ומאתגר, הרבה בזכות היותו של זן ענבי הדבוקי הארץ ישראלי דומיננטי בהרכב הזני. בעוד לענבי הפרנץ' קולומברד יש טעם ניטרלי יחסית, גוף קליל מרקם עדין ורך וטאנינים נמוכים. החמיצות הגבוהה שלו מרעננת ומעניקה טעם "מתובל" ורמיזות "מתקתקות". מצאתי ניואנסים הכוללים, תפוח ירוק "פאי פירות" ,מלון מתוק, אפרסק לבן ושקד מריר.

שם היין: אינספייר פמיטאז' 2020

הרכב זני: 55% דבוקי, 25% גוורצטרמינר, 20% פרנץ' קולומבר

מקור הענבים: הדבוקי, נבצר מחלקה ותיקה מאזור זיכרון יעקב, הגוורצטרמינר מחלקה מובחרת בגוש עציון הפרנץ' קולומבר נבצר מעמק איילון.

הבציר: ידני בשעות הבוקר ומכני בשעות הלילה

נתוני בציר ממוצעים: בריקס: 21.7  חומציות [ג/ל]:5.6  pH: 3.45

תהליך ייצור היין: ענבי הדבוקי, הגיעו ליקב בשעות הצהריים המוקדמות לאחר שנבצרו ידנית, טרום כניסתם לסחיטה קוררו הענבים ל-12 מעלות והוכנסו מיד לסחיטה עדינה ומהירה על מנת לקבל תירוש ענבים לבן איכותי. סחיטה זו נעשתה באווירת חנקן למניעת תהליכי חמצון ופגיעה באיכות. תירוש הענבים שניסחט הועבר למכלי נירוסטה מקוררים ל-24 שעות לצורך הפרדה בין התירוש הצלול ובין המשקעים. לאחר שפייה של התירוש הצלול מעל המשקעים למיכל נוסף, הוספו השמרים והחלה תסיסה אלכוהולית בטמפרטורה של כ-12 מעלות צלזיוס לטובת שמירת הארומות . משך התסיסה ארך כשלושה שבועות. ענבי הפרנץ' קולומבר והגוורצטרמינר שנבצרו באופן מכני בשעות הלילה כשבועיים מאוחר יותר עברו תהליך ייצור דומה. לאחר מספר טעימות של פנל הטועמים של היקב הורכב הבלנד הסופי. היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית כדי לשמור על רעננותו ופריכותו.

תיאור היין על פי היקב: הבלנד הלבן הזה הינו שילוב ייחודי בין זנים שונים המתאחדים לכדי יין שלם והרמוני. הזן המוביל ביין זה הינו זן הדבוקי , זן עתיק ומסורתי בארץ המעניק אף עשיר, התורם עם הזנים האחרים ניחוחות פרחוניות ופירותיות בשילוב תיבלון מאופק. היין מאופיין במרקם רך ונעים, יש בו שילוב עסיסי בין מתיקות פרי לחמיצות עדינה ומענגת.

מאפייני היין: היין בעל איזון בטעמי הפרי והעץ. יין מורכב, בעל ארומות.

אנליזת היין:

סוכר: יבש

אלכוהול: 11.8%

חומציות [ג/ל]: 5.8

pH: 3.45

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק

טמפרטורת הגשה צוננת ומומלצת: 6° – 4°C

כשרות: יינות יקב טפרברג כשרים לפסח למהדרין מן המהדרין בהשגחת בד”ץ העדה החרדית, ללא חשש ערלה טבל ושביעית

מחיר מומלץ לצרכן: 60.00 ₪.

יקב טפרברג

 

 

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top