יקב רימון עם 2 יינות חדשים מסדרת "The north lake": קנלי 2019, ורוזה 2019

יקב רימון בלב הרי הגליל מעל שורות ארוכות של עצי פרי מרהיבים שוכן לו יקב רימון. היקב הינו ראשון מסוגו בעולם המייצר יינות על טהרת הרימון בלבד. ובשנים האחרונות גם יין העשוי מענבים.
הכול החל בשנת 2000 כאשר בעל היקב חקלאי לבית משפחת נחמיאס ממושב כרם בן זימרה המגדל עצי נשירים למיניהם נחשף לסגולות המרפא של הרימון, ובתוך כך החליט לגדל עצי רימון, לאחר בירורים רבים גילה בעל היקב שבארץ בפרט ובעולם בכלל ישנם מספר רב של זני רימון שונים, בעל היקב הידוע בחדשנותו ובנטייתו לגלות דברים חדשים החל מיד בפיתוח זן רימונים חדש ומיוחד.
לאחר מספר שנים כאשר העצים ניטעו והפרי הגיע לרמת הבשלה מקסימאלית, הדבר הראשון שבלט לעין הינו גודלו של הרימון אשר הגיע עד למשקל של 1.5 ק"ג.בתחילת שנת 2004 יוצרו כמה מאות בקבוקים בלבד אשר זכו לתגובות מדהימות בקרב צרכני יין חובבניים ובקרב אנשי מקצוע בעלי שם בתחום היין, אי לכך הגדיל היקב את כמויות הייצור ומאז ועד היום עומד כושר הייצור על מאות אלפי בקבוקים המשווקים בארץ בכל חנויות היין והאלכוהול וברשתות מובחרות.
בעולם זוכים יינות היקב לאהדה רבה וביקוש רב ומשווקים במדינות כגון: ארה"ב, אנגליה, קנדה, יפן, סין ועוד. ליקב ישנו מרכז מבקרים מושקע במיוחד המושך אליו אלפי תיירים בשנה מהארץ ומהעולם.
המבקרים נחשפים לאחד היקבים הייחודיים בעולם כולו, ואף זוכים לטעום ממגוון יינות היקב. המרכז ממוקם בא.ת דלתון על יד מושב כרם בן זימרה (אזור המכונה בשם "טוסקנה" של ישראל).  מידע נוסף ניתן למצוא כאן >>> מרכז המבקרים. יקב רימון, עם 2 יינות חדשים מסדרת "The north lake": קנלי 2019, ורוזה 2019.

יקב רימון Canelli 2019

רשמי טעימה שלי: אני לא מכיר הרבה אנשים, שלא מכירים, או טבועים עמוק בזיכרונם הארומות, של ענבי מוסקט ומכאן גם הציפייה לסוג של טעמים מתקתקים נלווים. רק שהיינן, בחר ליצור מענבי המוסקט קנלי, סוג של דִּיסוֹנַנְס, יין אחר. יין יבש לחלוטין. והתוצאה, אם תשאלו אותי, לגמרי לא רעה. הצבע, קש בהיר, צלול עם שוליים בוהקים. באף, הניחוחות הם של אגסים בשלים, אפרסקים לבנים ומשמשים. ויש גם רכיב פרחוני פיקנטי, לארומה הכל כך דיסטינקטיבית שהזכרתי קודם, שנמצאת בדרך כלל בענבי מוסקט. בחך היבש והפריך, הטעמים הם של תפוח ואגס, משולבים עם חמיצות קלילה ומאוזנת, ששומרת על היין בהיר ומרענן.

סדרה: The north lake

סוג היין: יבש

כרמים: מופק מחלקה ייחודית על צלע ההר הבנוי ברובו מסלע שנוצר מהתפרצות וולקאנית.

הרכב זני: ענבי מוסקט קנאלי.

שמו של המותג The north lake נגזר ממקום הכרמים הצופים אל אגם דלתון בגובה של 870 מ' מעל פני הים. האדמה עליה נטועים הגפנים עשירה במינרלים ומנוקזת היטב.
שילוב של מנות קור, רוח מערבית ומעט אדמה על פני סלע וולקני מאוורר מעניק לכרם איכות ייחודית ויוצאת דופן.

תיאור היין על פי היקב: יבול נמוך ובציר מוקדם הניבו יין מינראלי מלא רבדים מרענן ופרחוני.
היין מאופיין ברכות חמאתית וקריספית לצד ארומה פרחונית טרופית.

אלכוהול: 11.5%

בקבוק: 750 מ"ל

טמפרטורת הגשה מומלצת:  4°-5°C

מחיר מומלץ לצרכן: 89 ₪.

יינן: שרון ביטון

כשרות: כשר למהדרין מן המהדרין בהשגחת הבד"צ והרב אלמשעלי יוסף רב המועצה האזורית מרום הגליל

יקב רימון Rose 2019

רשמי טעימה שלי: אף, פירותי ופרחוני, עם תווים של תותי בר טריים ופריחת ורדים. בחך, הפרי-קדימה לְפָנִים, מפגין חמיצות בהירה, המוציאה את תווי הוורדים ותותי הבר, מלווה במגע של מלון דבש, ומסתיים בגימור יבש ומרענן. יין של קיץ ומרפסת, גבינה ואבטיח, שפת ים ומנות פתיחה ראשונות. לשתות וליהנות.

סוג היין: רוזה יבש

כרמים: מופק מחלקה ייחודית על צלע ההר הבנוי ברובו מסלע שנוצר מהתפרצות וולקאנית. האדמה עליה נטועים הגפנים עשירה במינרלים ומנוקזת היטב. שילוב של מנות קור, רוח מערבית ומעט אדמה על פני סלע וולקני מאוורר מעניק לכרם איכות ייחודית ויוצאת דופן.

סדרה: The north lake

הרכב זני: היין מופק משני זני ענבים, קברנה פרנק וקברנה סוביניון שני הזנים, נסחטים ומופרדים מהקליפה בזמנים שונים.

שמו של המותג The north lake נגזר ממקום הכרמים הצופים אל אגם דלתון בגובה של 870 מ' מעל פני הים.

תיאור היין על פי היקב: היין בעל צבע ורדרד, ארומה פרחונית וסיומת ארוכה.

אלכוהול: 12.5%

בקבוק: 750 מ"ל

טמפרטורת הגשה מומלצת:  4°-6°C

מחיר מומלץ לצרכן: 89 ₪.

יינן: שרון ביטון

כשרות: כשר למהדרין מן המהדרין בהשגחת הבד"צ והרב אלמשעלי יוסף רב המועצה האזורית מרום הגליל

יקב רימון 

מרכז מבקרים א.ת דלתון
א'- ה' – 09:00-17:00
ו' – 09:00-14:00
שבת וחג – סגור
טלפון- 04-6822325
 [email protected]

             קרדיט צילום תמונות: אייל קרן צילום קולינארי