בזכות חמשת הדורות ולחיי הדורות הבאים! יקב טפרברג מציין השנה 150 שנה להקמתו ומשיק ארבעה יינות חדשים המבטאים את החזון שהנחה את משפחת טפרברג מאז ומעולם: שמירה על מסורת יין עתיקה תוך השתכללות מתמדת ויצירת חתימת יין ברורה הנשענת על שורשים איתנים.

לפני ימים אחדים, קיימו אנשי יקב טפרברג, מפגש מצומצם של יינני היקב היינן הראשי שיקי ראוכברגר, עזר כנגדו אוליביה פרתי והיינן הצעיר דני פרידנברג, עם עיתונאים וכתבי יין, שבמהלכו הוצגו והוטעמו, 4 יינות חדשים של היקב מבציר 2019. מאחר ואני מחויב לפרנסתי, מעסיקתי ומקום עבודתי, נבצר ממני היה להשתתף במפגש חשוב ומכובד זה. ישנו פתגם ידוע האומר: once you go black you'll never go back וזה תופס בהרבה דברים. אצלי גם ביין. והפרשנות שלי למושג הזה היא די פשוטה. בשעה שנחשפת ליינות טובים, מאוד, גבוהים, גדולים, אתה עשוי למצוא את עצמך, נוהג קצת בחוסר כבוד והערכה, ליינות פשוטים, יותר או פחות. אבל לא ככה הדבר. ולו בשל העובדה שהמושג VFM – VALUE FOR MONEY אצל צרכן היין, הנו מושג בעל חשיבות גבוהה ובצדק. כי אם חובב יין אתה והפרוטה לא בהכרח מצויה בכיסך, זו עדיין זכותך, לרכוש ולטעום יינות פשוטים, או זולים יחסית ועדיין ליהנות מהם. ולא אחת, גם עד מאוד. 4 היינות החדשים מבציר 2019 של טפרברג ממש "צועקים" VFM ! בואו תצטרפו אלי לטעימה.

יקב טפרברג, מתכתב עם החזון שהנחה את משפחת טפרברג מאז ומעולם – שמירת מסורת היין העתיקה, תוך השתכללות מתמדת ויצירת חתימת יין ברורה הנשענת על שורשים איתנים. חמישה דורות של יקב שעובר מאב לבנו ושומר באדיקות על מסורת משפחתית. בזכות חמשת הדורות ולחיי הדורות הבאים! יקב טפרברג מציין השנה 150 שנה להקמתו ומשיק ארבעה יינות חדשים מבציר 2019, המבטאים את החזון שהנחה את משפחת טפרברג .

סדרת IMPRESSION הסדרה הקלאסית של טפרברג, מכרמים מובחרים בשפלת יהודה ונחל איילון

יקב טפרברג IMPRESSION פרנץ קולומבר 2019

רשמי טעימה שלי : יין ארומטי, מורכב, מבריק. מציע אף בהיר עם ניחוחות טהורים ובהירים של עשב לימון, פירות אבן לבנים, תווים של הדרים, אגס בשל וחלוקי נחל רטובים. על החיך מציג יין צעיר זה שכבות של הדרים, תפוח ירוק, אשכוליות ויסמין. גוף בינוני, ומרקם מרשים, מינרליות וגימור ארוך. היין שופע ומפיח רעננות בפה.

הרכב זני: 100% ענבי פרנץ קולומבר

מקור הענבים: שפלת יהודה

הבציר: מכני בשעות הבוקר המוקדמות

ממוצע נתוני בציר: בריקס: 20.9 חומציות [ג/ל]: 5.9 pH: 3.45

תהליך ייצור היין: הענבים הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר בציר מכני ונכנסו מייד לסחיטה עדינה ומהירה על מנת לקבל תירוש ענבים לבן ואיכותי. לאחר קירור המיץ ושהייה של כ-24 שעות לשקיעה של המשקעים במיכל מקורר ומבודד, נעשתה שפייה למיץ הנקי אל מיכל נירוסטה לתסיסה האלכוהולית.
תסיסת היין ארכה כשבועיים וחצי בטמפרטורה של 13 מעלות לשמירת הארומות הפרחוניות של היין. היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית בכדי לשמור על רעננות ופריכות.

תיאור היין : צבע היין ירקרק צהבהב עדין, ליין ארומות עשירות של פרי הדר, בפה היין רך, פריך וחלק, בעל סיומת רעננה ומאוזנת. היין: היין בעל איזון בטעמי הפרי מורכב.

אנליזת היין : סוכר: יבש כהל [ב-%]: 11.4 חומציות [ג/ל]: 6.3 pH: 3.5

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק

כשרות: בד"צ העדה החרדית, הרבנות מטה יהודה והרב מחפוד.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  7°-10°C

מחיר מומלץ לצרכן: 40 ₪.

IMPRESSION פטיט סירה 2019

רשמי טעימה שלי : צבע, חציל כהה עם שוליים בוהקים. אף, "נועז" ומתובל, מביא עמו ניואנסים של אלון מתוק , פירות בהירים ועסיסיים ורמיזה לווניל, עם פרטים מינרליים נהדרים וטאנינים מעודנים. החיך, ממוקד בטעמים פריכים ושובבים של אוכמניות בשלות ופטל שחור, עם תווי תבלינים חמים בגימור נוגעים באלון. היין מענג ככל שהוא מושהה בפה.

הרכב זני: 100% ענבי פטיט סירה

מקור הענבים: שפלת יהודה

הבציר: מכני בשעות הבוקר

ממוצע נתוני בציר: בריקס: 23.4 חומציות [ג/ל]: 5.8 pH: 3.65

תהליך ייצור היין: הענבים הגיעו ליקב בשעות הבוקר לאחר בציר מכני. הענבים עברו הפרדה של השדרות ולאחר ריסוק עדין הועבר התירוש עם הקליפות והחרצנים למיכל נירוסטה להתחלת תסיסה אלכוהולית בטמפרטורה של 28 מעלות, למשך 7 ימים, במשטרי המטרה שונים, לצורך מיצוי הצבע, הטעמים וריחות, האופייניים לזן זה.
לאחר סיום התסיסה האלכוהולית הענבים נסחטו בצורה עדינה בפרס פניאומאטי והועברו למיכל נירוסטה מבודד לתחילת תסיסה מאלולאקטית טבעית, המיועדת לייצוב וריכוך היין.
בסיום התסיסה המאלולאקטית הועבר היין להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות למשך כחמישה חודשים.

תיאור היין: יין בעל צבע אדום עוצמתי, באף עולות ארומות פרי אדום מתובלן בשילוב עץ אלון. בפה, היין בעל גוף בינוני, מוצק עם טאנינים אופייניים לזן.

אנליזת היין: סוכר: יבש כהל [ב-%]: 13.1 חומציות [ג/ל]: 5.7 pH: 3.68

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק

כשרות: בד"צ העדה החרדית, הרבנות מטה יהודה והרב מחפוד.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  15°-18°C

מחיר מומלץ לצרכן: 40 ₪.

סדרת INSPIRE סדרת הבלנד של יינני טפרברג, המציעה בלנדים מקוריים ועשירים

יקב טפרברג INSPIRE סוביניון בלאן – ויוניה 2019

רשמי טעימה שלי: צבע, צהבהב זהוב צלול, בהיר עם שוליים בוהקים, האף, ארומטי רענן ותוסס, מביא עמו הרבה אפרסק לבן ניואנס של ג'ינג'ר ומנטה, ואננס. החיך, בעל גוף בינוני וחלק, מחמיא לחומציות של גרידת לימון בגימור. בעוד הויונייה שבבלנד מוסיף משקל ונפח, ואילו הסוביניון בלאן מציע רעננות וחומציות. והכול בהרמוניה קייצית "מתוזמרת" ומאוזנת היטב.

שנת בציר: 2019

הרכב זני: 65% ענבי סוביניון בלאן & 35% ענבי ויוניה

מקור הענבים: ויוניה – מבוא חורון, סוביניון בלאן – גליל תחתון

בציר: מכני בשעות הלילה

נתוני בציר ממוצעים: בריקס: 21.7 חומציות [ג/ל]: 5.6 pH: 3.55

תהליך ייצור היין: ענבי הסוביניון בלאן הגיעו ליקב בשעות הבוקר לאחר שנבצרו מכאנית. הענבים המרוסקים עברו קירור במחליף החום ל-12 מעלות, בדרכם לפרס הפניאומאטי האינרטי – המגובה בחנקן, על מנת למנוע לחלוטין חמצון של טעמים וארומות המצויים בענבים.
הענבים נסחטו בפרס הפניאומאטי האינרטי בלחץ נמוך ביותר, בסחיטה עדינה ואיטית וללא חשיפה לחמצן, על מנת לקבל תירוש ענבים עשיר ואיכותי.
המיץ שנסחט הועבר למיכל נירוסטה בו בוצעה הפרדה בין המשקעים למיץ באמצעות טכנולוגית "הרחפה – “FLOTATION. בטכניקה זו מרחיפים את המשקעים לחלקו העליון של המיכל באמצעות פעפוע של גז חנקן המאפשר להעביר למיכל התסיסה את המיץ הנקי המצוי מתחת למשקעים. למיץ הוספו שמרים והיין תסס במיכל נירוסטה במשך של כ-15 יום.
ענבי הויוניה שנבצרו מאוחר יותר עברו תהליך ייצור דומה.
לאחר מספר טעימות של פנל הטועמים של היקב הורכב הבלנד הסופי. היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית כדי לשמור על רעננותו ופריכותו.

תיאור היין: יין לבן יבש בעל גוון ירקרק בהיר, המציע מורכבות ארומטית ורעננות מהנה עם נגיעות עשבוניות, חמיצות פריכה וסיומת עדינה.

אנליזת היין: סוכר: יבש כהל [ב-%]: 11.7 חומציות [ג/ל]: 6.4 pH: 3.41

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק אך התבגרות נוספת בבקבוק רק תיטיב עמו.

כשרות: בד"צ העדה החרדית, הרבנות מטה יהודה והרב מחפוד.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  7°-10°C

מחיר מומלץ לצרכן: 65 ₪.

יקב טפרברג INSPIRE קברנה סוביניון & סירה 2019

רשמי טעימה שלי: כמעט חצי חצי בלנד של קברנה סוביניון וסירה עם עדיפות קלה לקברנה סוביניון יצרו מפגש בין ארומות "מעושנות" משהו לבין דובדבן שחור ופלפל שחור על האף. בחיך, הוא נוחת בעושר חזק, ומספק טעמים של דובדבן כהה ובשל, תבלין מרווה וצלע בקר מעושנת, כולם עטופים במבנה שופע ועשיר. סיומת ארוכה.

שנת בציר: 2019

הרכב זני: 55% ענבי קברנה סוביניון & 45% ענבי סירה

מקור הענבים: ענבי הקברנה סוביניון נבצרו מחלקות איכותיות בהרי השומרון בגובה של כ-700 מ' מעל גובה פני הים, ענבי הסירה נבצרו מחלקות נבחרות מכרמי יוסף.

הבציר: מכני בשעות הלילה המאוחרות

ממוצע נתוני בציר: בריקס: 25.5 חומציות [ג/ל]: 5.1 pH: 3.75

תהליך ייצור היין: ענבי הסירה הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר שנבצרו בבציר מכני. לאחר ריסוק עדין הותססו ענבי הסירה במשך של כשמונה ימים בטמפרטורה של 28 מעלות תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים.
בסיום התסיסה האלכוהולית היין עבר סחיטה עדינה והיין ללא הקליפות הועבר למיכל נירוסטה מבודד ומקורר לתסיסה מאלולאקטית על מנת לייצב ולרכך את היין.
ענבי הקברנה סוביניון שנבצרו מאוחר יותר עברו תהליך דומה אם כי משטרי ההמטרה למיצוי טעמים, ארומות וצבע היו שונים בהשוואה לסירה.
לאחר הרכבת הבלנד על ידי פנל הטועמים של היקב העבירו את היין ליישון בחביות עץ אלון צרפתיות למשך שמונה חודשים.

תיאור היין : יין בצבע עמוק ומלא, בעל ארומות פירותיות מרוכזות בשילוב עץ אלון מתובל. בפה היין עשיר ומאוזן עם טאנינים רכים וסיומת ארוכה.

אנליזת היין: סוכר: יבש כהל [ב-%]: 14.1 חומציות [ג/ל]: 5.6 pH: 3.7

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק אך התבגרות נוספת בבקבוק רק תיטיב עמו.

כשרות: בד"צ העדה החרדית, הרבנות מטה יהודה והרב מחפוד.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  15°-18°C

מחיר מומלץ לצרכן: 65 ₪.

יקב טפרברג

ת.ד. 669 ד.נ. שמשון 99803 צרעה טלפון: 02-9908080

אימייל: [email protected]

קרדיט צילום: אייל קרן צילום קולינארי