יקב ברבדו כרמי יוסף ממליץ על 2 יינות סוביניון בלאן 2017, ו- מרלו 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי

בשנת 1999 החליטו פרופסור בן עמי ברבדו ותלמידו לשעבר פרופסור עודד שוסיוב חברי הסגל האקדמי של האוניברסיטה העברית בירושלים לממש את הידע הרב שצברו בגידול ענבים וייצור יין, והקימו את יקב כרמי יוסף המייצר את יינות ברבדו. היקב נמצא בלבו של הכרם של משפחת שוסיוב בעלת מסורת גידול כרם של 130 שנה. תהליך ייצור היין מתחיל דקות מספר לאחר הבציר הידני הקפדני עם עלות השחר. היין מיוצר על פי הידע הרב והניסיון שנצברו על ידי פרופסור ברבדו ופרופסור שוסיוב בטכנולוגיה מתקדמת המבטיחה קבלת יין בעל איכויות גבוהות עם דגש על ארומת הפרי. יקב ברבדו כרמי יוסף ממליץ על 2 יינות סוביניון בלאן 2017, ו- מרלו 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי.

BRAVDO סוביניון בלאן 2017, כשר – יקב כרמי יוסף

רשמי טעימה שלי: צבע, זהוב בהיר, עם גווני צהוב ירקרק צלול, עם שוליים בוהקים. באף, ניחוחות של פרי הדר, פירות טרופיים, דשא קצוץ ועשבי תיבול. בפה, גוף קל, טרי רענן ועסיסי, מאוזן עם חומציות תוססת ושפע של משקל ואורך. על החך. חלקלק נעים, טעים, עם רמיזה לפירות טרופיים, לימון, מלון ירוק ואשכולית. גימור פירותי עדין.

הרכב זני: 100% ענבי סוביניון בלאן.

אזור הגידול:

BRAVDO סוביניון בלאן מגיע מכרם יחידני שנבחר בקפידה לאחר שנים רבות של מחקר ומעקב. הכרם נטוע באזור היין הידוע בכינוי, אזור גזר סיידון, אזור המשופע במאות גתות עתיקות, המעידות על כך שייצרו בו יין איכותי מאז ומעולם. הכרם נטוע על אדמת גיר, אדמה סלעית,המאופיינת בסביבה בסיסית עשירה במינרלים, סלע הגיר הוא סלע משקע בעל כושר נמוך של החזקת מים, לכן זו קרקע המרסנת את צימוח הגפן ומניבה פרי מרוכז ואיכותי.

יקב ברבדו מטפח בתשומת לב מירבית את חלקת הכרם הייחודית, במטרה להעניק לגפן סביבת גידול מיטבית ואיכות יין גבוהה ועקבית.

ייצור היין:
פילוסופיית הייצור ביקב BRAVDO דוגלת בהשקפת עולם לפיה הכרם עומד במרכז עשיית היין, חקלאות קפדניתהמתייחסת אל האדמה והטבע ברצינות, מסירות וכבוד רב ומשאירה ליינן את המשימה הקשה, לא לקלקל את מהשהצליחו להפיק מן הקרקע.

מאפייני היין:

BRAVDO סוביניוןבלאן, מאופיין במתן ביטוי מלא לזן הענבים ומאפייניו אך בה בעת מבטא את תבנית נוף מולדתו של היין, הקרקע, האקלים וזמן הבציר.

תיאור היקב את היין: BRAVDO סוביניון בלאן 2017 – יין לבן אלגנטי ומורכב, צבעו בהיר, מעט עשבי, לימוני, יבש מעט פריך. מרענן, צעיר ומלא חן, מרקמו עדין ודק, טעמו מודגש ועשיר בטעמי פרי, מאופיין במינרליות גירית חיננית וסיומת פרי טרופי צעיר.

תאריך בציר: 15/8/17

סגנון:  יין לבן יבש, דק ורענן.

אלכוהול: 12.5%

טמפרטורת הגשה: °6 עד °8 C

היין במיטבו וימשיך להשתבח בשנתיים הקרובות

מחיר מומלץ לצרכן:80 ₪.(כשר)

טמפרטורת הגשה מומלצת: מומלץ להגישו צונן, בטמפרטורה של 6 – 8 C מעלות

BRAVDO מרלו 2016 יקב כרמי יוסף

רשמי טעימה שלי: צבע אדום ארגמני, עם שוליים בוהקים האף, מודגש, מפתה, מביא עמו ניחוחות אוכמניות ושזיפים בשלים. בפה, כניסה עדינה ורכה. טעמי אוכמניות, או שזיפים עסיסיים, ניכרים מיד, יחד עם גוון עדין של תבלינים. המרקם מעוגל, בשרני וחושני, עם לחץ קל של טאנין. מעטפת מובנית, אך גמישה ונדיבה, עם זנב קטיפה ארוך, מתגמל. מרלו עשוי היטב.

אזור הגידול:

BRAVDO מרלו,  מגיע מכרם יחידני, שנבחר בקפידה לאחר שנים רבות של מחקר ומעקב. הכרם נטוע באזור היין הידוע בכינוי, אזור גזר סיידון, אזור המשופע במאות גתות עתיקות המעידות על כך שייצרו בו יין איכותי מאז ומעולם. הכרם נטוע על אדמת גיר, אדמה סלעית,המאופיינת בסביבה בסיסית עשירה במינרלים, סלע הגיר הוא סלע משקע בעל כושר נמוך של החזקת מים, לכן זו קרקע המרסנת את צימוח הגפן ומניבה פרי מרוכז ואיכותי. יקב BRAVDO מטפח בתשומת לב מרבית את חלקת הכרם הייחודית, במטרה להעניק לגפן סביבת גידול מיטבית ואיכות יין גבוהה ועקבית.

ייצור היין:
פילוסופיית הייצור ביקב BRAVDO דוגלת בהשקפת עולם לפיה הכרם עומד במרכז עשיית היין, חקלאות קפדנית המתייחסת אל האדמה והטבע ברצינות, מסירות וכבוד ומשאירה ליינן את המשימה הקשה, לא לקלקל את מהשהצליחו להפיק מן הקרקע.

מאפייני היין:

BRAVDO מרלו הוא יין רך עשיר, המשקף את ביטויו הייחודי של הזן בכרמי יקב ברבדו ומאופיין ברכות נינוחה ועושר פרי ססגוני ומושך.

תיאור היין על פי היקב: BRAVDO מרלו 2016 – יין אדום ובוהק בצבעו, ניחוחו מורכב ומפולפל, פרי צעיר, בשל ומלא חן. דובדבן ואוכמניות עם מעט פרחוניות, שוקולד ותיבול ים תיכוני של מחטי אורן וטימין. היין מרחף בעדינות על הקו הדק בין עוצמתי למאופק. בעל מתיקות מרומזת, טאנינים רכים וחומציות פרי חיננית. מרקמו רך ועגול, מלא גוף ונוכחותו מורגשת זמן רב.

זנים: מרלו 100%כרם יחידני בבעלות המשפחה באזור כרמי יוסף.

תאריך בציר:  7/8/16

סגנון:  יין אדום יבש, מורכב ומלוטש.

יישון בחביות: 12 חודשים, ברובו עץ אלון צרפתי ומעט אלון אמריקאי.

אחוז האלכוהול: 14.0%

טמפרטורת הגשה מומלצת: °17 עד °18 C

היין צפוי להתפתח היטב בבקבוק במהלך ארבע עד שבע שנים.

מחיר מומלץ לצרכן: 130 ₪. (כשר).

יקב ברבדו כרמי יוסף

מרכז המבקרים הפסטורלי נמצא בלב הכרמים שמול היישוב כרמי יוסף על כביש 44, בין כרמי יוסף לפדיה.

הדר אלרואי   050-2207022  לקוחות פרטיים ותיאום ביקורים ביקב.

מרכז המבקרים של היקב פתוח בימי שישי בין השעות 11:00 – 14:00,  במהלך ימי השבוע בתאום מראש. בימי שבת היקב סגור. עלות הביקור ביקב היא 50 שקלים לאדם.

קרדיט צילום: אייל גוטמן