הטעם המשכר מאמריקה חדש ולראשונה בישראל: סדרת שיכרי פירות יער שיובאו בקיץ האחרון מיקב הבוטיק פסק במדינת וושינגטון בארה"ב. המוזיקאי הישראלי הבינלאומי דניאל גרין, היבואן הבלעדי, שהתאהב במשקה מלגימה ראשונה, החליט להביא את הטעם האמריקאי המשכר לחך הישראלי.

 

טעמי פירות היער הייחודיים מוכרים דווקא מהעולם הקולינרי העשיר, כשהם משתדכים יפה לקינוח מתוק או לתבשיל עמוק. לראשונה בארץ ובאופן בלעדי יובאה אלינו היישר מהעיירה מאונט ורנון, במדינת וושינגטון ארה"ב סדרת שיכרי פירות יער. שיכר פירות היער מגיע מיקב הבוטיק PASEK CELLARS יקב משפחתי וקסום בבעלותם של דייב וג'ודי פסקל. הפירות גדלים בפסיפיק נורט ווסט, שמוקפת בשדות ירוקים, נהנית מאוויר צח, בשילוב הרמוניה מושלמת של קור ורטיבות המאפשרים לפירות היער לגדול וללבלב. יקב פסק שמייצר משנות ה -80 עשרות אלפי בקבוקים בשנה, הינו היקב היחיד בארה"ב שמייצר כמות כזו של שיכר מפירות יער, וזוהי כבר מסורת של שנים. המוזיקאי הישראלי דניאל גרין, היבואן הבלעדי, שנשבה בקסם המשקה כששהה עם להקתו The daniel green show בארה"ב, הבין שלא ניתן להשיג בארץ שיכר כזה, ושאין דומה לו כלל, וביולי האחרון החליט לייבאו לארץ. ייצוא שיכר הפירות הינו הראשון אל מחוץ לארה"ב.

שיכר פטל אדום – רשמי טעימה שלי: מאוד ארומאטי ועשיר. טעים. שונה. אחר. ייחודי. לא מתוק מדי. לא אלכוהולי מדי. טעם הפטל דומיננטי. מאוד אינטנסיבי, לכל אורך הטעימה. מצד אחד חומציות טבעית של הפרי ומצד שני איזון מושלם עם המתיקות. הגישו אותו צונן. תנסו אותו בסופה של ארוחה לצד גבינות, או שוקולד, החגיגה תהא מושלמת.

המשקה כולל שלושה סוגי בקבוקי שיכר פירות יער בתכולה של 750 מ"ל: שיכר פטל אדום-עשוי 100% פרי, מים, מעט סוכר, ומכיל 11% אלכוהול. השיכר בעל גוף בינוני, במתיקות מתונה ומשתלב נהדר עם ברביקיו גבינות או קינוחי שוקולד.

שיכר פטל שחור- עשוי 100% פרי, מים ומעט סוכר,ומכיל 11% אלכוהול. השיכר במתיקות בינונית, משתלב בהרמוניה מושלמת עם גבינות, דג סלמון, בשר אדום או פסטה. שיכר אוכמניות- עשוי 100% פרי, מים ומעט סוכר ומכיל 11% אלכוהול. שיכר אדום בהיר, במתיקות בינונית, בעל ארומה עשירה במיוחד, ובטעם אלגנטי. משתלב נהדר עם גבינה, עוף, צלעות טלה, פטה כבד או סלמון. מחיר בקבוק לצרכן נע בין 105-120 ₪. את המשקה ניתן לרכוש באתר או בחנויות נבחרות בערים הגדולות.

היקב משתמש בציוד חדיש ומתקדם ביותר, בשילוב שיטות ייצור מסורתיות, כדי להוציא את המיטב מכל גרגיר יער. לאחר שנקטפו פירות היער משדות הפרי הסמוכים, הם עוברים תהליך קפדני שכולו טבעי וכולל: פריקה, ריסוק, העברה למיכלי נירוסטה, התססה, איזוני טעמים, סינון, בקבוק והכנה למשלוח בתנאים אופטימליים. לאורך כל תהליך הייצור אין תוספת מלאכותית של אלכוהול. בניגוד ליין ענבים שנח ממושכות בחביות עץ אלון כדי להשביח את טעמו, שיכר פירות היער נח במיכלי הנירוסטה למשך 3-5 חודשים בלבד, וכך מושבח טעמו. השיכר אינו קוקטייל המכיל אחוזי סוכר ואלכוהול גבוהים, לכן הוא מתאים לקהל המחפש משקה בטעם ייחודי שאין דומה לו בשוק הישראלי.

את השיכר מומלץ לשתות בטמפרטורה של בין 6-8 מעלות. המשקה יכול לשמש בסיס לקוקטיילים, סנגריות, שפריצים וסיידר חם. בזכות כמות עצומה של אנטיאוקסידנטים ניתן לאחסנו במקרר כחודש ימים לאחר פתיחתו, או בטמפרטורת החדר לשבוע עד 10 ימים. פירות היער ידועים בתכונות בריאותיות שונות והן מסייעות במניעת סרטן, מחזקות את מערכת החיסון, מונעות סכרת, ומחלות לב, מטהרות את הדם, ותורמות לבריאות העור. שתייה מתונה של משקה פירות יער תקצור יתרונות כאשכול ענבים. בימים אלו נמצא המוצר בתהליך קבלת כשרות אמריקאית KSA, והחל מחודש אפריל יוכלו ליהנות ממנו גם הציבור הדתי והחרדי בארץ.

PASEK CELLARS

להשיג בחנויות נבחרות ברחבי הארץ,

באתר: www.greennco.com 

ואצל היבואן הרשמי והבלעדי דניאל גרין, טל': 0543311383