ברוכים הבאים לעל היין

אתר לאנשים שאוהבים יין

סקירת היינות הגדולה לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019 – יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹקֵינוּ וֶאֱלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתִּתְחַדֵּשׁ עָלֵינוּ שָׁנָה טוֹבָה וּמְתוּקָה.

פורסם בתאריך מאת דני רובין

במהלך החודש – חודשיים האחרונים ועד לימים אלה, עסקו למעלה מ 300 יקבים ! במדינת ישראל בבציר 2019. במהלך החודש האחרון, ועד ל-כשבוע לפני החג, הגיעו אל ביתי, עשרות רבות של בקבוקי יין, מיקבים רבים ברחבי הארץ. לא מעט מאותם יינות, הגיעו עם היינן בעצמו, עד לסף דלת הבית, גם בשעת לילה מאוחרת, גם בתקופה עסוקה ועמוסה כמו הבציר, וגם כשהיינן הטריח את עצמו להגיע עד אליי מהצפון או מהדרום הרחוק.

כמה דברים מטרידי מנוחה באו אל אוזניי בשבועות האחרונים. זה החל בשיחות שהיו לי עם ייננים ובעלי יקבים שסיפרו לי "שיש בכוונתם לשנות אסטרטגיה ולהפסיק לשלוח יין לטעימות שלפני החג". הראשון טען שהוא "לא מזהה ערך מוסף בכך או יתרון לגידול כלשהו במכירות". שני טען, "שכל אותם מקבלי יין, אינם מעורבים, או יודעים, או אפילו מגלים סוג של אמפטיה או אכפתיות במה שעובר עליו כבעל יקב בנושאים שברומו של עולם עבורו כמו עונת הבציר, וירוסים, תחרות בענף, דרישות לרישוי העסק, או הדרת יינות שלו בשל היותו מייצר יין מעבר לקו הירוק". שלישי ידע לספר "שהוא מקבל בקשות לשלוח אליהם יין מכל מיני כתבים קיקיוניים בלוגריות ובלוגרים של צרכנות, שאיש ממילא אינו קורא אותם ולו זה פשוט נמאס". בעלת יקב אחר כותבת לי. "השנה אני עושה פיילוט ולא שולחת יין. אנחנו מעסיקים כמה חבר'ה צעירים שהם מחליטים למי נכון לשלוח יין. איני יודעת לפי שעה האם הפיילוט הזה יצלח נראה בשנה הבאה". ובעלת יקב אחר כותבת לי "התחלנו לעבוד עם חברת הפצה גדולה. יש להם יחצ"נית שמחליטה לשלוח יין לפי ראות עיניה אני כבעלת יקב החלטתי שלא להתערב".

זה נמשך עם שיחה שהייתה לי עם בלוגר של צרכנות שמתהדר ב"תנועה הרבה" לדבריו שיש אצלו באתר ואף דאג לשלוח לי נתונים מ"גוגל אנליטיקס" שמציגים עד כמה הוא "ממוקם גבוה לצד אתרים נחשבים ומובילים". הוא רק שכח לציין את האמת שבחודשים האחרונים בלוג הצרכנות שלו מעלה עשרות רבות של מתכונים אותם הוא מעתיק מכל דבר שזז ושזו הסיבה האמיתית שמביאה לבלוג שלו כניסות וממש אבל ממש שום דבר אחר. ואז הגיע הקש ששבר את גב הגמל. כששאלתי אותו הכיצד יש לו חוצפה להעלות פוסטים על יינות לכבוד החג, לצד אייטמים על מוצץ חדש, נעליים חדשות, מכונת כביסה, רכב, מברשת שיניים, חזיות, וכל מה שנכנס תחת הקטגוריה "צרכנות" בנשימה אחת ועוד בשיא חוצפתו לא לתת ליין את הבמה המגיעה לו כמו למשל מהן התרשמויותיו האישיות מטעימת היין, ונתונים מלאים עד כמה שניתן על היין, על היקב, ולהעתיק כמשמעה מילה במילה תווית אחורית של בקבוק היין, או קומוניקט שנשלח אליו מהיקב עם היין, והוא השיב לי: "הגוגל אוהב את זה"… ו"הבלוג אפילו מכניס לי כסף"…נו באמת ?! בגלל בלוגריות ובלוגרים כמוך, היקבים לא רוצים לשלוח יותר יין. ומי בכלל שרוצה לקרוא משהו על יין, נכנס בכלל אליך לבלוג, לקרוא תווית אחורית של בקבוק, ליד פרוספקט שהעתקת על וופלות חדשות, קופסאות שימורים, מוצצים לתינוק, או חיתולים לזקנים? אתה מבין את זה?

אבל רגע, לא סיימתי. כותב לי יינן של יקב בוטיק. "דני תעלה סיקור לחג גם של היינות שלי"…ואני משיב לו, על איזה יינות לחג אתה מדבר? שלחת אלי יינות לטעימת סיקור לחג? או האם אתה מתכוון לטעימה שעשינו בביתך לפני כמה חודשים, יינות עליהם כתבתי סיקור ובהרחבה?

אחד מ"החברים" שלי, איש שהפרוטה נמצאת בשפע בכיסיו חי ברווחה כלכלית, אוהב יין ואוכל, ודואג להציג את זה בפייסבוק כמעט ערב ערב ויום יום, החליט שנשבר לו. הוא רואה וקורא את סיקורי היין שאני מעלה לפייסבוק, את הכתבות שאני עושה על מסעדות שאני מבקר בהן, ועינו צרה. לעצמו הוא אומר: "אני שיש לי הכול, מדוע אני נדרש לשלם על יין ועל אוכל ממיטב כספי, והנה דני רובין, לא משלם פרוטה. ואותי מכירים ביקב הזה ובמסעדה הזו לא פחות ממנו וביקב הזה וביקב ההוא, אני נחשב אפילו ללקוח V.I.P ואני כאמור משלם ודני רובין לא". אז מה הוא עשה? הוא חסם אותי בפייסבוק….חחח, הצחיק אותי. אפילו שמחתי. פחות דאגות בשבילי ממכאוביו של האחר.

ובכן, אני אישית בחרתי לאהוב יין. זו זכותי. אני אישית בחרתי להפוך את אהבתי לתחביב ואני עוסק בו מזה 19 שנים ! שעות רבות, מתוך אהבה והשקעה גדולה. יש לי אתר יין, תירצו תכנו אותו ״בלוג״. הוא צבעוני, הוא בגובה העיניים, הוא מתעדכן כל יום, הוא מביא לקוראים חדשות והשקות ומידע מעולם היין. הוא לא יומרני, הוא לא מחלק ציונים, ועדיין באים ונכנסים אליו מאות ואלפים של קוראים מהארץ ומהעולם. לטעמי ולדעתי, זוהי חכמה גדולה לטעום ולכתוב על יין אל תוך הלילה או מאוד אבל מאוד מוקדם בבוקר בזמן שכול בני הבית ישנים ומרביתכם אפילו עוד לא הקיץ משנת היופי. כשאני מבקש לסקר יינות לכבוד החג, שמתי לעצמי למטרה, לעשות זאת בגדול, בהשקעה יתרה, עם כמה שיותר יינות וכמה שיותר שיקוף של חוויות. לא. אינני יכול להרשות לעצמי כלכלית בשום קנה מידה, להיכנס לחנויות היין ולרכוש את אותם עשרות יינות, מאחר ואיש אינו משלם לי ולו אגורה אחת על השעות הארוכות שאני משקיע בכתיבה, לא על בניית האתר, לא את התשלום השנתי על אחזקת ה- DOMAIN ולא את תחזוקת ואבטחת האתר, אותם שילמתי ואני משלם מכיסי הפרטי. זאת ועוד, בהשקה של יין חדש, אליה הוזמנתי לפני שבועיים בתל אביב, נאלצתי לשלם 60 ש"ח לחניה של שעה ועשרים ! ומי ישלם לי את עלותה?

ולפיכך, אינני רואה כל פסול, שיקבים וייננים שמעוניינים, שולחים אליי יינות שלהם לצורך סיקור. ולא. לא הבטחתי או התחייבתי בפני אף אחד מהם, לספק לו סיקור אוהד, מחבק, או מפרגן, בטרם היין נטעם בפני עצמו ולא ברמת הביקורת הנמדדת בניקוד וציון, אלא בגדר סיקור של חווית טעימה. וכן. כן אני מתחייב בפניכם קוראיי, שאני עושה ואעשה, ואמשיך לעשות, כל מאמץ, לתת לכם את מלוא המידע שאני יכול, על היין, על היקב, לעיתים על היינן, לרבות מחיר, כשרות, ותמונה מחמיאה של הבקבוק, היה וכזו ברשותי. אינני מאמין, שמישהו חושב שכתיבה באשר היא, אינה גוזלת זמן, צאו ותחשבו, כמה זמן זה לוקח לסקר עשרות של יינות, לעשות הגהה, להעלות תמונות, גם אם כתבתי על בקבוק אחד של יין (מה שלא קורה) "רק שתי שורות" והזמן שלי, לא עולה כסף?! ולנסוע בערב, אחרי יום עבודה, מהבית שלי ועד למושב מטע בהרי ירושלים, שעה נסיעה לכל צד, רק בכדי לשמוח ולפרגן ולברך יינן ויקב, שאני אוהב, בחגיגת השקה הראשונה בחייו, לא מגיע לו? למה מישהו שילם לי על הגעתי? זמני? היעדרותי מזוגתי ובייתי? ולענייננו, החג הזה, יותר מחגים קודמים, אני מוצא את עצמי טועם ובהעדפה ברורה יינות איכותיים של יקבי בוטיק ארטיזנים. (‎'ארטיזן' פירושו בצרפתית 'אומנותי, שנעשה ביד'.) אותם יינות שנעשים בהשקעה רבה ועם המון רצון וכוונה טובה, מציגים לא אחת, הפתעות נעימות, טעימות, לא אחת אפילו מדהימות, של יינות נהדרים. גם אחרים. המלצתי בפניכם היא כזו, דקה לפני שאתם הולכים לסופר לקנות משל היקבים הגדולים 3 או 4 יינות ב 100..

טוב תעשו, אם תחשבו על אותם יינות של יקבי הבוטיק, תנו גיחה לאחד היקבים, תשאלו בחנויות היין, תופתעו לגלות אחלה של יינות, לטעום וליהנות.

והנה אני, על סף של ערב חג, שוב מוצא את עצמי, מבקש להתכנס לכדי כתבה שתמליץ בפני קוראיי על "יינות לשולחן החג" והמלאכה חברים קשה. דווקא מהצד של הטעימה זה החלק הכי מהנה וקל, הצד של הכתיבה בא מיד אחריו במדד הקלות, אבל הבחירה וההחלטה, או- או, מה קשים הם.

עשיתי, כך אני מקווה את זה קל הפעם עבורכם ולפיכך כל לחיצה על שם היקב שאת יינותיו טעמתי והמלצתי תיקח אתכם בקישור היישר לכתבה על היין ובהרחבה. כאן המקום לציין ולהודות לכל יין, שהגיע אליי לטעימה במרוצת החודשים האחרונים, בכדי להמחיש את הכרת התודה ליינן, ליקב, למשרד יחסי הציבור, על שדאגו להעביר אלי את יינותיהם לטעימה והיו מביניהם שטרחו והגיעו עד אלי הביתה ריגשתם אותי. ועל כך תודה וברכה.

אחטא לאמת, אם אכתוב שאהבתי את כל היינות ואודה על האמת שבנסיבות מסוימות של סעודת ערב שישי עם כל המשפחה, יינות שהתמזל מזלם להיטעם בנסיבות אלה, זכו ליתר נקודות זכות ולו בשל החברותא והאוכל שמסביב. גם לא כל היינות מגיעים מיקבים גדולים, ישנם יינות שמגיעים מיקבי בוטיק ארטיזנים והם זכו אצלי לאותה מידה של רצינות ומחויבות כלפי טעימת היין.

אבל, אני יודע, שזה לא כל כך כך. זה אולי אפילו לא נכון. כי אני יודע, שאתם צריכים להחליט ולבחור מתוך אותה שורה והאמינו לי שהיא מכובדת, את הנבחרת שלכם, את אותם יינות שאתם תעלו אצלכם על השולחן כמועדפים עליכם, תוך שאתם תסתייעו כך אני מקווה בחלופות שהצעתי כאן לפניכם והן כמובן מתבקשות בהתאם לאהבתכם או חיבתכם ליין בכלל וליכולת שלכם ושל הצרכן הממוצע להוציא כסף מכיסו לטובת יין, על חשבון מוצרי מזון אחרים, המיועדים לשולחן החג.

ועכשיו, כשאני חושב על זה וכותב את זה, ישנו פרמטר נוסף שאי אפשר להסתלק ממנו והוא המגע האישי, החיבור שיש לך עם יקב מסוים, יין מסוים, יינן מסוים, שהופכים את היין שמגיע משם, אם נודה בכך בפה מלא ואם לאו, לבן טיפוחים שלך. אל תטילו בכך ספק, תאמינו לי, ראיתי את זה, שמעתי את זה, אני קורא את זה אצל מבקרי יין, עיתונאי יין בעולם ובארץ, אי אפשר לברוח מהקשר הזה. ואם תרצו תקראו לזה סימביוזה הדדית.

אבל…אבקש מכם לשוב ולבקר כאן בכתבה הזו, שכן יתרונה של רשת האינטרנט, היא היכולת לעדכן, לתקן, למחוק ולהוסיף ככל העולה על רוחך ובלבד שאתה בעל השליטה על התוכן. ולפיכך, מדי כמה ימים ועד כניסת החג, אעדכן את הכתבה הזו ביינות כאלה ואחרים, אליהם נחשפתי וטעמתי, יינות שאני אשמח לשתף גם אתכם בחוויה ולהמליץ עליהם בפניכם.

אלה יינות, שאני משוכנע שיעשו לכם טוב על שולחן החג. יינות שילוו אוכל והאוכל יתלווה אליהם, יינות שאהיה יותר משמח ללגום לצד אנשים שאני אוהב, ושאני מעריך עד מאוד ולאלה שאני מכבד יותר מכול.

אלה יינות, שדי בלהעלותם על שולחן החג, בכדי להפוך את השולחן לעשיר יותר, מהנה יותר ולא אחת גם למרשים יותר, יינות אותם הכי נכון לפתוח, לצד אלה שידעו לערסל אותם בגביע, להסניף אותם, לגלגל אותם על הלשון, להחזיק אותם קמעה בחלל החך, להתענג על טעמם, מעושר ריחם, מרוחב רובדי טעמם, לדבר אתם, להתפנק מהטעם השיורי הארוך המסיים שלהם, לדבר אחר כך אודותיהם ולהתרגש עוד פעם מחדש.

אלו לא "סתם" יינות. אלו שורה ארוכה מאוד, של יינות שטעמתי ונחשפתי אליהם במהלך השבועות האחרונים, יינות שהתבלטו וקסמו לטעמי על פני יינות אחרים. וכן, לא כל חברי נבחרת יקבי הבוטיק בישראל, או היקבים המסחריים הגדולים, התייצבו לרשימה זו, ומי שלא מצא לנכון לכבד אותי, או לכבד ביין משל היקב שלו, לטעימת החג, זו לגמרי זכותו המלאה. ולדעתי ההפסד הוא כולו שלו.

אז סליחה שחפרתי…הנה רשימת יינות שולחן החג שלי. המתנתי ליישר טעימה כמעט עד לשבוע האחרון ולפיכך, הרשימה היא ארוכה והיא נועדה לאפשר לכם הרבה, הרבה, יותר מאופציה אחת, לנוחותכם, לחצו על ההיפר-קישור, ישירות אל סיקור היין, על מנת להקל עליכם את ההחלטה וההעדפה האישית:

יקבי ברקן, יקב סגל, יקב רמת חברון, יקב אלכסנדר, יקב יתיר, יקב NETA,

יקב ברבדו, חברת שקד, יקב מדבר, יקב גבעות, יקב רוגלית, יקב שורק

יקב הרי גליל, יקב רקנאטי, יקב חיטים, יקב שאטו גולן, יקב 1848,

יקב אפק, ועוד מ- יקב מדבר, יקב ירושלים, יקב עמק יזרעאל, יקב מאיה

יקב טוליפ, יקב הר אודם, צור עולם של יין, יקב רמת הגולן, יקב טפרברג

ועוד מ- יקב הרי גליל, יקב דלתא, יקב פסגות יקב שילה, הסקוטית,

יקב היוצר, יקב יהודה, יקב ויתקין, יקב שריגים, יקב רמת חברון

יקב דומיין נטופה, יקב אדיר, יקב נבו, יקב דלתון, יקב בנימינה,

ועוד מ- יקבי כרמל, יקב דרימיה, יקב הר אדר, יקב צוובנר, יקב טרה נובה,

 


יקב טרה נובה משיק "חבית 14" מבציר 2016 ומטעים יינות "בראשית" על ציר הזמן 2016-2015-2014-2013 בהפנינג ענק של בשר ויין במתכונת של "בופה אכול ושתה כאוות יכולתך"

פורסם בתאריך מאת דני רובין

בשישי האחרון, עשינו את דרכינו מתל-אביב, ידידי אסף חכימי ואני, מרחק של שעה ו – 50 דקות נסיעה, עד ליקב טרה נובה, שבמושב כנף שבדרום רמת הגולן. הייתה סיבה למסיבה והיקב השיק יין חדש "חבית 14" מבציר 2016 לצד טעימת יינות "בראשית" על ציר הזמן לאחור מהבצירים 2016, 2015, 2014, ו- 2013. כשאחת האטרקציות באירוע הייתה ארוחת בשרים בסגנון "אכול ושתה כאוות יכולתך" מבופה שלא נגמר. אבל ברשותכם הבא לא נקדים את המאוחר. המשך לקרוא – >


יקב טרה נובה משיק יין בלנד אדום "חבית 14" מבציר 2016 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019

פורסם בתאריך מאת דני רובין

בשנת 2006 לאחר שארבעת השותפים, גידלו מטעים נשירים ופירות הדר, ועסקו בתיירות החליטו להקים יקב בוטיק וקראו ליוזמתם החדשה יקב טרה נובה (אדמה חדשה). מאז גדל והתפתח היקב, השתבחו יינותיו והוא מייצר כ – 10,000 בקבוקים בשנה. היקב ממוקם על גבעה המשקיפה לכנרת, לצפת ולחרמון, וחולש על הדרך המחברת את שני בתי הכנסת העתיקים – "דיר עזיז" ממזרח ו"מזרעת כנף" ממערב. בסמוך למתחם היקב נמצא 'מעיין אשי כנף' פינת הקסם בלב הטבע. היקב מייצר יינות איכות Single Vineyard מענבים הגדלים ברום של 750 מטר מעל פני הים, בכרם תל פארס, המתפרש על שטח של כ-12 דונם. תל פארס, הממוקם במרכז הגולן הוא "חרוט אפר" – הר געש כבוי. השילוב בין קרקע פורה, תנאי מזג אוויר מיטביים, וכמובן ליווי הענבים מתחילת חניטתם ועד לבציר מספק תנאים מיטביים לייצור יין גולני משובח. ביקב מייצרים יינות אדומים בלבד מהזנים: שיראז, קברנה סוביניון, מרלו וקריניאן. במבחר היינות תוכלו למצוא יינות זניים ויינות בלנדים שונים. יקב טרה נובה משיק יין בלנד אדום "חבית 14" מבציר 2016 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019. המשך לקרוא – >


יקב הר אדר – משיק שרדונה 2018 ו – פטי ורדו 2017, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019 ומזמין אתכם לחגיגת ההשקה ביקב ב- 20.9.19 מהשעה 10:00ועד 16:00

פורסם בתאריך מאת דני רובין

יקב הר אדר הנו יקב בוטיק קטן השוכן בישוב הפסטורלי "הר אדר" שבהרי יהודה וירושלים. היקב מייצר יינות בוטיק אדומים ולבנים מזנים שונים המיושנים בחביות עץ אלון. יקב הר אדר הוא יקב בוטיק משפחתי אשר הוקם בשנת 2006 בישוב הר אדר שבהרי ירושלים יינות היקב מאופיינים בשילוב שבין העולם הישן ויינות העולם החדש תוך מתן דגש לטרואר הארץ ישראלי. היקב מייצר יינות בוטיק אדומים ולבנים המיושנים בחביות עץ אלון ונשמרים ביקב לתקופות שונות. כרמי היקב שוכנים בהרי יהודה וירושלים. היקב שם דגש על בחירת הכרמים מהם נבצרים הענבים תוך הקפדה על איכות הענב, הבשלתו ומועד הבציר, יינני היקב מקפידים על בציר ידני אשר מתבצע בלילות הקרים של הקיץ באזור ההר. יקב הר אדר – שרדונה 2018 ו – פטי ורדו 2017, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019 ומזמין אתכם לחגיגת ההשקה ביקב ב- 20.9.19 מהשעה 10:00ועד 16:00! המשך לקרוא – >


יקב צְוֶובְּנֵר ממליץ על 4 יינות – רוזה גראנש "36" מבציר 2018, "24.19" סמיון סוביניון בלאן, מבציר 2018, "GSM "35.40.2 מבציר 2016, "35.6.18" גראנש, קרניאן, קברנה סוביניון מבציר 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019

פורסם בתאריך מאת דני רובין

מאחורי כל בקבוק של צוובנר כרם אסטייט עומדים מעורבות עמוקה ותשומת לב לפרטים הקטנים. היינות משקפים את הטרואר הייחודי של כרם יחידני זה. הכרם ממוקם גבוה בהרי יהודה, בלב איזור גידול יין מהעתיקים בעולם. הגישה הפרטנית של יקב צוובנר לעשיית יין באה לידי ביטוי בשמות היינות – רצף ספרות המייצג את שורות הכרם בהם גדלו הענבים ליין זה. הכרם נקרא "כרם הקופיץ" וזאת בשל צורתו המזכירה ודומה מאוד לסכין קופיץ של קצבים. היינן יוסי צוובנר, מגדל בכרם הזה 7 זנים. 2 לבנים סמיון וסוביניון בלאן, שמהם הוא עושה בלנד לבן ו- 5 אדומים שבנטיעה יועדו לשני בלנדים והם גראנאש, קריניאן, סירה, מורבדר וקברנה סוביניון. 2 הבלנדים האדומים הם GSM גראנאש סירה מורבדר, ו- גראנאש קריניאן וקברנה המהווה את החלק הכי קטן אחוזית בבלנד. הכרם נטוע מ- 2009, הבציר הראשון ב- 2013. יין ראשון (שני בלנדים אדומים) שנעשו ביקב צוובנר הוא מבציר 2015. ומבציר 2017, היקב החל לייצר גם בלנד לבן. הכורם הוא צביקה קליין ממגדל עוז והכרם של צוובנר משתרע על פני 18 דונם נטוע – 21 דונם סך הכול. יקב צְוֶובְּנֵר ממליץ על 4 יינות – רוזה גראנש "36" מבציר 2018, "24.19" סמיון סוביניון בלאן, מבציר 2018, "GSM "35.40.2 מבציר 2016, "35.6.18" גראנש, קרניאן, קברנה סוביניון מבציר 2016 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019. המשך לקרוא – >


יקב דרימיה משיק יין לבן סוביניון בלאן 2018, וממליץ על יין אדום יין הדגל של היקב סְפָּר 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019

פורסם בתאריך מאת דני רובין

יקב דרימיה, הוא יקב ישראלי יוצא דופן, שנולד מתוך אהבה לאדמה ותשוקה ליין. היקב הוקם ביישוב סוסיא תחת השם 'שוקק' ב-2007 על ידי אלעד ונאוה מובשוביץ, והוא משלב בין מורשת בת שלושה דורות של חקלאים לבין חשיבה יצירתית וגישה חדשנית. כרמי היקב ממוקמים בחבל יתיר הנמצא באזור ספר המדבר בתנאי אקלים אופטימאליים, בגבהים של 882 מ' ו- 800 מ' מעל פני הים, דבר התורם לאיכות הפירות ולטעמם המשובח. המיוחד לכרמים בהר על ספר המדבר מעניק תנאים מיטביים לגפן, הבאים לידי ביטוי במזג האוויר המתאפיין בקרינה חזקה, הפרשי טמפרטורות בין היום והלילה ויובש – כל אלו משפיעים על הליך הבשלת הענבים. הגובה הרב והקור העז תורמים לתרדמת הגפן בחודשי החורף. בכל שנה מייצר היקב כ-12,000 בקבוקים, בשתי סדרות – סדרת הבסיס וסדרת הפרימיום סְפָּר. יקב דרימיה משיק יין לבן סוביניון בלאן 2018, וממליץ על יין אדום סְפָּר 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019. המשך לקרוא – >


מרימים לחיים בראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019, עם "שַׁנִּי" 2014 – בלנד בורדו, מרום הגליל מסדרת "Vineyards" של יקבי כרמל

פורסם בתאריך מאת דני רובין

לקראת ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019, יקבי כרמל מציעים את "שַׁנִּי" 2014, בלנד בורדו, מסדרת היינות "VINYARDS" המופקים מחלקות כרמים איכותיים המאופיינים בטרואר דומה וממוקמים באותו אזור גידול במטרה לבטא את הבידול האזורי.
המשך לקרוא – >


יקב דלתון משיק "עלמה" קורל רוזה 2018, וממליץ על "אסטייט" פטיט סירה 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019

פורסם בתאריך מאת דני רובין

יקב דלתוןממוקם בלב הגליל, סמוך למושב כרם בן זמרה היפהפה. זוהי פנינה בצפון הארץ, השואבת את גישת המצוינות מהאנשים וממנחות הטבע הסובבים אותה. את היקב ייסדו ב־1995 האב מתי הרוני ובנו אלכס, שזיהו  את הפוטנציאל הטמון בגליל העליון וראו בו אזור לייצור יינות איכותיים ברמה הגבוהה ביותר.  השניים הביאו עמם מומחיות בתחום היינות ומשאבים נוספים במטרה למנף את איכויות האזור, להעצים את השגשוג, ליצור מקומות עבודה חדשים ולקדם את התיירות בסביבה. יקב דלתון משיק "עלמה" קורל רוזה 2018, וממליץ על "אסטייט" פטיט סירה 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019. המשך לקרוא – >


יקב בנימינה משיק 2 יינות לבנים מסדרת הרזרב מבציר 2018, וממליץ על 2 יינות אדומים מסדרת "אבני החושן" מבציר 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019.

פורסם בתאריך מאת דני רובין

יקב בנימינה הוקם בשנת 1952 ומקיים מאז מסורת ארוכת שנים של איכות, חדשנות ומגוון. ביקב מיושמות טכנולוגיות עשיית יין מתקדמות לצד תהליכי ייצור מסורתיים – קלסיים והשקעות רבות בכרמים ובזני הענבים, המוצגים בקשת רחבה של יינות איכות המתאימים לכל אירוע ולכל חך. באוגוסט 2008 נרכש היקב על ידי קבוצת משקיעים פרטיים שהתחברו לחזון היקב, לערכיו ולפוטנציאל הטמון באיכויותיו. מיום הרכישה ועד היום בוצעו השקעות אדירות בכרמים, בתהליכי הייצור ובהון האנושי. יקב בנימינה משיק 2 יינות לבנים מסדרת הרזרב מבציר 2018, וממליץ על 2 יינות אדומים מסדרת "אבני החושן" מבציר 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019. המשך לקרוא – >


יקב נבו משיק 2 יינות אדומים זניים קברנה סוביניון, ו – מרלו, מבציר 2017, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019.

פורסם בתאריך מאת דני רובין

בלב הרי יהודה שוכן יקב נבו המשלב אמנות יצירת יין "באהבה, נשמה ושמחת חיים".
יקב נבו, הנו יקב בוטיק משפחתי ,כשר ,שהוקם בשנת 2002 וממוקם במושב מטע שבהרי ירושלים, אזור כפרי אשר גידלו בו גפן יין עוד מימי אבותינו. טרם מזיגת היין לכוס, הוא עובר מסע מרתק. מקורו בענבים איכותיים הגדלים בכרם נבו במושב מטע, אזור אידיאלי לגידול גפן יין, המשלב שמש חמימה ולילות קרירים, קרקע עשירה במינרלים וכמות משקעים מתאימה.
היקב מייצר כ- 12,000 בקבוקים בשנה ומתמחה בייצור יינות אדומים יבשים מזנים שונים- קברנה סובניון, מרלו, פטיט ורדו ועוד. משנת 2013 החל היקב בייצור יינות לבנים מענבי ויונייה, ורוזה מענבי קברנה סובניון.
בשנת 2010 , נטעה המשפחה בסמוך ליקב כרם יין מזן מרלו. מכרם זו מיוצרות סדרות ייחודיות ואיכותיות. מתן דגש על דילול הפרי, אוורור הכרם ושילוב טכנולוגיות מתקדמות, תורם לאיכות פרי גבוהה שמתבטאת בצבעים עזים וטעמים בשלים. היינות האדומים מתיישנים בחביות עץ אלון צרפתי כ 20 חודשים ומיוצרים בסדרות מוגבלות, מה שמאפשר ליינן להעניק מגע אישי בתהליך העשייה. יקב נבו משיק 2 יינות אדומים זניים, קברנה סוביניון, ו – מרלו, מבציר 2017, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019. המשך לקרוא – >