"יקב סגל" משיק: יין רוזה מסדרת "רכסים" מבציר 2016 – לרגל ט"ו באב – חג האהבה

לכבוד חג האוהבים 'יקב סגל' משיק את יין הרוזה, בציר לשנת 2016 מסדרת רכסים.
יינות ורודים ואיכותיים מתקשרים לתרבות הרומנטית שהיא אחת המאפיינים הבולטים בתכונות היין בחיבור לתשוקה, אהבה וחושניות. יינות סגל אחראים בין היתר להכרה בחשיבותו של הגליל העליון כאזור גידול אידיאלי לגפנים.
במהלך השנים זכו יינות היקב בפרסים חשובים בתחרויות בינלאומיות, ומיצבו עצמם כמובילים בתחום תעשיית היין בישראל.

סדרת רכסים של 'סגל', מביאה לידי ביטוי יינות מכרמים יחידניים (Single Vineyards), החושפים את המבע המיוחד והחד-פעמי של זן ענבים נבחר בכרם מסוים.

אודות רוזה סדרת רכסים דישון בציר 2016
סוג היין: יין סמוק יבש.

זני הענבים: היין עשוי מ 100% ענבי קברנה פרנק.

רשמי טעימה שלי: רוזה שהפתיע אותי לטובה ברעננותו, בחיוניותו, בחינניותו, הן באף והן במגע הפרי. 

על היין: כיאה ליינות רוזה, יין זה שהה על קליפות הענבים במשך שעתיים בודדות בלבד, ומיד לאחר מכן הועבר למיכלי התסיסה. זמן קצר זה הספיק ליצירת הצבע הוורדרד הסמוק והמוכר. היין תסס בעזרת שמרים ארומטיים על מנת לשמר את האופי הפירותי של הענבים. כל אלו תרמו ליצירת יין פירותי, ארומטי וקליל המשאיר טעם של עוד.

הכרם: הכרם נמצא ברמה באיזור דישון בגליל העליון בגובה 520 מ', אדמת טרה רוסה, מעט אבנים, מנוקזת היטב, שטוחה לחלוטין.
על שנת הבציר: שנת הבציר 2016 הייתה שנה מצוינת לגפנים. חורף קר מהממוצע ואירוע שלג בהרי ירושלים והגליל בחודש ינואר, בעקבותיו נרשמו מנות קור משמעותיות מאוד, הבטיח התעוררות טובה ואחידה בגפנים בכלל אזורי הארץ. רוב הטמפרטורות הגבוהות נרשמו דווקא בתחילת עונת ההבשלה, שבשיאה, הייתה מתונה להפליא. בחודשי הקיץ לא נרשמו אירועים משמעותיים למדי והטמפרטורות היו ממוצעות, נתונים שהביאו להבשלה אחידה וטובה של הפרי.
רשמי טעימה מטעם היקב: צבע היין ורוד בהיר. באף היין חושף ארומות פירות אדומים כתותים ודובדבן אדום. אלו מלוות בנגיעות הדרים ואופי אדמתי מרתק. בפה היין רענן, עם טעמי דובדבנים, פטל אדום ונגיעות מלון, בעל גוף קל-בינוני הנתמך בחומציות טובה וסיומת ארוכה ופירותית.

נתונים טכניים:

בציר: 2016
הרכב זנים: 100% קברנה פרנק
אזור גידול: הר ריחן
אלכוהול: 13%
משקל סגולי: 991.2
חומצה כללית: g/L4.5
pH : 3.25

מחיר מומלץ לצרכן: כ-79 ₪.

ניתן להשיג בחנויות היין ונקודות השיווק המתמחות ברחבי הארץ.

יקב סגל