יקבי ברקן משיקים: יין רוזה מסדרת האיכות "ספיישל רזרב" מבציר 2016 – לרגל ט"ו באב – חג האהבה

 

לכבוד חג האוהבים 'יקבי ברקן' משיקים את יין הרוזה, בציר לשנת 2016 מסדרת האיכות "ספיישל רזרב". רבות נאמר במהלך ההיסטוריה אודות יין, אהבה ועל מה שביניהם, על הניחוחות הארומטיים המסחררים, על הפעולה הזוגית שבטקס השתייה ועל הצבע הוורוד המפתה. הרוזה ילווה בהרמוניה כל סעודה אינטימית לאוהבים השנה.

מקור ענבי הפינו נואר ביין הרוזה של סדרת ספיישל רזרב הינו בכרמי היקב בקרבת מושב דלתון שבגליל העליון המאופיינים באדמה בזלתית. היין משלב חמיצות טובה ומרעננת עם ארומות פירותיות וגוף קליל הנותנים ליין תחושה מרעננת של קיץ.

רשמי טעימה שלי: פרי נוכח הן באף והן בפה. יין חביב. רענן. משדר קיץ. ארומת תות ולימון ופרחים. הפה נעים מאוד נגיש לשתייה. חמיצות טובה וסיומת מתמשכת. 

על היין: הזנים המרכיבים את סגנון יין זה אמנם מקורם בזנים האדומים, אך בניגוד ליינות אדומים התוססים על הקליפות של הענבים, מושרה התירוש של יינות רוזה על הקליפות של הזגים האדומים לפרק זמן קצר במיוחד. הצבע הוורוד מתקבל אם כן באופן מהיר והתירוש הצבוע ורוד חגיגי מותסס עם השמרים בלי קליפות הענבים. זהו למעשה יין בעל אופי של יין לבן, קליל, פירותי ובעיקר מתאים עד מאוד לאקלים בארץ.

הכרם: בקרבת מושב דלתון שבגליל העליון, גובה הכרם 820 מ', אדמה בזלתית, הכרם בעל מפנה דרום מזרחי.

רשמי טעימה מטעם היקב: צבע היין סלמון בהיר, ארומות של תותים אדומים, תפוחים, אבטיחים ונגיעות מי ורדים ממלאות את האף, אלו מלוות בטעמי נקטרינות, שזיפים אדומים ואגסים בשלים. גוף היין קליל, ונתמך בחומציות טובה אשר הופכת את היין למרענן ונעים, ובעל סיומת מעניינת המזכירה סלט פירות קיצי.

נתונים טכניים:

בציר: 2016
הרכב זנים: 100% פינו נואר
אזור גידול: מושב דלתון
אלכוהול: 12.5%
משקל סגולי: 991
חומצה כללית: g/L5.2
pH : 3.26

מחיר מומלץ לצרכן: כ-75 ₪

יקבי ברקן

מרכז המבקרים כרם ברקן

טלפון: 08-9988788
אימייל: 
פקס: 08-9988778