"יקב 1848" משיק יינות פרימיום חדשים לקראת חג שבועות: "דור 2 – רוזה", "דור 2 – שרדונה סוביניון בלאן", "דור 4 – שנין בלאן", "דור 5 – זנים לבנים"

בשנת 1848, עם חידוש היישוב היהודי בירושלים, יצחק גלינא-שור פתח את היקב הראשון בארץ ישראל, במרתף הצמוד לכותל המערבי בירושלים. יינות היקב האיכותיים זכו למוניטין בקרב הקהילה היהודית של אותה תקופה, ונמכרו מבית לבית. בעת מאורעות תרפ"ט, נאלצה משפחת שור לנטוש את היקב אשר בעיר העתיקה ולהקימו מחדש מעל לבריכת אגירת מים בבית ישראל שבירושלים החדשה.

במהלך שמונה דורות מאז מיסודו, יקב "1848" המשיך לצמוח ולזכות בהכרה באיכות יינותיו, עבר מספר משכנים, אך שמר על מסורת ייצור יין כדרך חיים. יקב 1848 הוא חלוץ תעשיית היין הישראלית בהבגרת יינות בחבית, הראשון להקמת קו מילוי בקבוקי יין והמוביל את הענף במיתוג יינות איכות כמוצר סופר פרימיום.

כיום, היקב משלב את הידע והניסיון שצבר במשך השנים יחד עם טכנולוגיות ייצור מן המתקדמות בעולם. צוות מקצועי של ייננים בינלאומיים, אגרונומים וכורמים מובילים את יקב "1848" למצוינות תוך חזון להתפתח כאחד מיקבי העלית האיכותיים באזור.

ביקב "1848" מאמינים, שהתווית משמשת ככלי עזר לחובבי היין. התווית צריכה לתת את התשובה לאיזה סגנון יין אני רוכש, או מדוע היין הזה טוב במיוחד. הכיתוב גם אמור להסביר את פירוט הזנים, זמן השהות בחבית, לתאר את בשומות וניחוחות היין וההתרשמות ממנעד הטעמים שהיין מותיר בפה. אנו הוספנו שלושה מדרגים המכוונים את הצרכן בבחירת היין.

במעלה הדור

יקב "1848" מייצר יין מזה 8 דורות, ההולך ומשתפר עם הידע והניסיון הרב הנצבר. על התווית מופיע דור היין, המעיד על איכות הענבים, תהליך ההפקה, מורכבות ואופי היין, המשפיעים בסופו של דבר על רמת מחיר הבקבוק.

לקראת חג השבועות 2017 – חג היינות הלבנים – "יקב 1848" משיק יינות פרימיום חדשים.

"יקב הפרימיום 1848"- דור 2- רוזה
הענבים מגיעים מכרמים הנטועים למרגלות הר תבור בגליל. יבולים מוגבלים ומשטר מים מבוקר תורמים לקבלת ענבים איכותיים וארומטיים.

תיאור היין על פי היקב: צבע היין ורדרד בהיר עם הבזקים בגווני אפרסק. באף רמזים של אשכולית אדומה, אפרסק, דובדבן בהיר. היין בעל גוף נעים וחמיצות פריכה עם סיומת ארומטית, פרותית ומרעננת.
הגוון המיוחד של הרוזה מתקבל משהייה קצרה עם קליפות הענבים.

מחיר מומלץ לצרכן – 60 ש"ח.

"יקב הפרימיום 1848"- דור 2- שרדונה סוביניון בלאן
הענבים מגיעים מכרמים הנטועים למרגלות הר תבור בגליל. יבולים מוגבלים ומשטר מים מבוקר תורמים לקבלת ענבים איכותיים וארומטיים. כורמים מנוסים ומעקב אגרונומי רצוף אחרי התקדמות הגפן מאפשרים לבצור כל חלקה בשיאה.

תיאור היין על פי היקב:  צבע היין זהבהב מבריק עם שוליים ירקרקים. באף רמיזות של פירות טרופיים, קליפות לימון, שזיף לבן וחבושים. גוף בינוני ומלטף עם סיומת פירותית מתמשכת.צבע היין קש בהיר ירקרק , באף רמזים של פרחים לבנים, אשכולית צהובה ולימון גראס. היין בעל גוף קל ופריך עם סיומת מינראלית ארוכה.

מחיר מומלץ לצרכן– 60 ש"ח.

"יקב הפרימיום 1848"- דור 4 – שנין בלאן
דור 4- שנין בלאן מצטרף ל"סדרת עולם" המציגה יינות ארץ ישראלים , מזי ענבים שזכו לתהילה בינלאומית המייצגים חבל ארץ, מדינה או אזור בעולם. בזכות תנאי הגידול המוקפדים וטכנולוגיה ייננית מתקדמת, נבחרו הזנים הבולטים באיכותם ובייחודם באקלים הישראלי עבור "סדרת עולם".
מקור זן השנין בלאן בצרפת, אך באזור "Western Cape" שבדרום אפריקה הוא הזן הלבן הנפוץ ביותר בזכות אופיו הייחודי המשלב בין פירותיות שופעת וחמיצות תומכת.
מקור ענבי השנין בלאן מכרם מכוכב השחר אשר במורדות המזרחיות של הרי ירושלים בגובה של כ-600 מ'. לכרם חשיפה טובה לשמש ולילות קרירים התורמים לריכוז טעמים בענבים המאפשרים הבשלה מלאה וביטוי מלוא הפוטנציאל של השנין בלאן.

רשמי טעימה שלי: (זהו היין היחיד שטעמתי מהארבעה) יין קייצי ורענן נקי וצלול עם שוליים בוהקים נוגעים בגוון קש זהוב. האף, ארומאטי נוגע בעשבוניות ירקרקה ולימונית, ותפוח ירוק. הפה, נוגע בחומציות, הגוף קל עד בינוני. נוכחות פרי עם מידה מסוימת של מינראליות. מלון ירוק ואפרסק לבן. הסיומת מרמזת על מרירות קלילה ולימונית.

תיאור היין על פי היקב:  צבע היין זהבהב מבריק עם שוליים ירקרקים. באף רמיזות של פירות טרופיים, קליפות לימון, שזיף לבן וחבושים. גוף בינוני ומלטף עם סיומת פירותית מתמשכת.

מחיר מומלץ לצרכן – 70 ש"ח.

"יקב הפרימיום 1848"- דור 5 – זנים לבנים
מקור השרדונה והשנין בלאן מכרמים בוגרים בכוכב השחר אשר בהרי ירושלים בגובה של כ- 600 מ'. אדמת כוכב השחר מסוג "טרה רוסה" עם אבני בזלת הינה קרקע מנוקזת שמפתחת את השורשים המעצימה את כוחם של הגפנים. הסוביניון בלאן גדל למרגלות הר תבור בגליל התחתון על פסיפס נדיר של אדמת בזלת וסלע גיר מפורר.

תיאור היין על פי היקב: צבע היין ירקרק זהוב בהיר. באף רמזים של פסיפלורה , אגס בשל, קליפות הדר, אפרסק לבן ואגוז קלוי. גוף מלא ופריך עם סיומת פירותית מרעננת.
מחיר מומלץ לצרכן – 80 ש"ח.,

יקב הפרימיום 1848

טלפון: 1-800-801848

כתובת: ת.ד- 41073 ירושלים

אתר: http://www.1848.co.il/
אימייל: info@1848-winery.co.il

פקס: 057-9556387

צילום בקבוקים: אייל קרן צילום קולינארי