יקב פסגות גאה להציג – פסגות מרלו 2009

יקב פסגות , יקב בוטיק השוכן על צלע הר בנחלת בנימין צפונית לירושלים, גאה להציג את פסגות מרלו 2009.

היין הופק מ-100% ענבי מרלו הגדלים בכרמים שבצפון הרי ירושלים בגובה של 900 מטר מעל פני הים, הכרמים גדלים על טרסות אבן ציוריות בהשקייה מזערית ובטיפול ידני מסור.

היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות במשך 13 חודשים.

פסגות מרלו 2009 הינו יין עשיר המתאפיין במרקם קטיפתי וטעם של פירות סגולים אדומים עם ארומות של שזיפים ודובדבנים בשלים , מרגע הטעימה ניתן לחוות את הנוכחות של יין אלגנטי זה עם  סיומת עדינה ומתובלת הנשארת בפה לאורך זמן.

נתונים אנליטיים

% אלכוהול – 14.4, חומצה (גר'/ל") – לא הוספה חומצה

PH  – 3.58, מתיקות  -יבש.

לדברי יעקב ברג, מנכ"ל יקב פסגות: " איכות הענבים הנדירה של היקב נובעת בשל שיטת הגידול המיוחדת של הכרמים , הנטועים  על טרסות גיר עתיקות בגובה 900 מ' מעל פני הים , באזור שהיה משופע בכרמים עוד בימי התנ"ך –  הגפנים נטועות בתוך סלע , בו נקדחו חורים עבור כל שתיל ושתיל, שורשי הגפן החודרים אל תוך הסלע כמעט ואינם מושקים ובכך משפיעים על המורכבות היחודית של יינות היקב".

פסגות מרלו 2009 יתלווה היטב לתבשילי קדירה בשריים וחורפיים , לפסטה בולונז, לעוף בתנור ולקציצות ברוטב.

מחיר -75 שקלים, ניתן להשיג בחנויות היין המובחרות, במסעדות ובחנות היקב במרכז המבקרים בבנימין.

יקב פסגות הינו יקב בוטיק אשר הוקם לפני 8 שנים  ע"י יעקב ונעמה ברג והוא  מתמקד בעשייה של יינות איכותיים מן השורה הראשונה.

יקב פסגות החל את דרכו כיקב גרא'ז וייצר בשנתו הראשונה כ- 4000 בקבוקים

כיום מייצר היקב כ- 100,000  בקבוקים בשנה ,כשחלק ניכר מן היינות מופנה ליצוא, בין המדינות שאליהן מייצא היקב : ארה"ב, קנדה, דרום אמריקה, אוסטרליה, צרפת ואנגליה. 

ניתן גם לבקר באתר היקב : WWW.PSAGOTWINES.COM